Nieuws

ERELIJST KAMPIOENEN VAN LIMBURG SNELDAMMEN

Geplaatst op 21-04-2018
Hits: 9114


Ieder jaar schrijft de Provinciale Limburgse Dambond een eendaags toernooi uit met als inzet de provinciale kampioenschappen sneldammen (persoonlijk).

Er wordt in diverse categorieën gespeeld (naar speelsterkte of naar leeftijdscategorie).

De organisatie voor het LK sneldammen wordt bij een van de verenigingen die aangesloten zijn bij de PLDB belegd.

De laatste jaren is Roermond, met Damclub Roermond als organisator namens de bond, de vaste locatie voor het provinciale sneldammen.

Onderstaand de erelijst van Limburgse kampioenen sneldammen.
Kunt u aanvullende informatie aanreiken voor wat betreft de ontbrekende gegevens, stuur dan een e-mail naar Archiefbeheer PLDB.

Hartelijk dank voor uw medewerking.


A-klasse (Algemeen kampioen)

1964 Ferdi Okrogelnik
1970 Pierre Lacroix
1971 Ferdi Okrogelnik
1972 Ferdi Okrogelnik
1973 Ferdi Okrogelnik
1974 Pierre Lacroix
1975 Ferdi Okrogelnik (7e sneldamtitel)
1976 John van den Borst
1977 John van den Borst
1978 John van den Borst
1979 John van den Borst
1980 John van den Borst
1981 Ferdi Okrogelnik (?)
1982 John van den Borst
1983 John van den Borst
1984 John van den Borst
1985 Eddy Budé
1986 Eddy Budé
1987 Eddy Budé
1988
1989
1990 Eddy Budé
1991 Harry Velraeds
1992
1993 Peter Schellekens *
1994 Stef Keetman
1995 Stef Keetman
1996 Peter Schellekens
1997 Willy Okrogelnik
1998 Erwin Heunen
1999 Brion Koullen
2000 Brion Koullen
2001 Olga Kamychleeva
2002 Paul Nitsch
2003 Peter Schellekens
2004 Peter Schellekens
2005 Brion Koullen
2006 Peter Schellekens
2007 Leopold Sekongo
2008 Paul Nitsch
2009 Rudi Claes
2010 Brion Koullen
2011 Patrick Casaril
2012 Theo Schippers
2013 Theo Schippers
2014 Michel Stempher (Thijs van de Broek naar NK)
2015 Patrick Casaril (Pierre Lacroix naar NK)
2016 Olga Kamychleeva (Pierre Lacroix naar NK)
2017 Olga Kamychleeva (Martijn van Gortel naar NK)
2018 Pierre Lacroix

B-klasse (rating tot 1100)

1964 Piet Moerenhout
1970 Piet Kuijpers
1971 Leo Haeren
1972 Har van Pol
1973 Rob Schippers
1974 Karel Montforts
1975 Jozef Linssen
1976 Roep Balak
1977 Frank Verdel
1978 Theo van Megen
1979 Ludwig Pietershove
1980 Martin Froels
1981
1982 Maurice Raes
1983 Bram Bogers
1984 Herman Heine
1985 Theo van Megen
1986 Theo van Megen
1987 Patrick Carli
1988 Theo van Megen
1989 Theo van Megen
1990 Frank Langelaan
1991 Martin Froels
1992
1993 Ludwig Pietershove *
1994 Stephen Lensselink
1995
1996 Dieter van Gortel
1997 Theo van Megen
1998 Valere Hermans
1999 Ludwig Pietershove
2000 Ludwig Pietershove
2001 Theo van Megen
2002 Johan Sons
2003 Theo van Megen
2004 Valere Hermans
2005 Gijs Schoenmakers
2006 Valere Hermans
2007 Andy Damen
2008 Dieter van Gortel
2009 Louis Peters
2010 Louis Peters
2011 Louis Peters
2012 Ger Pisters
2013 Jitse Slump
2014 Tom Swelsen (Peter Swelsen naar NK)
2015 Tom Swelsen
2016 Valere Hermans (Peter Swelsen naar NK)
2017 Dré Verheggen
2018 Ber ten Haaf

C-klasse (rating tot 900) (vanaf 1984)

1984 Hub Simons
1985 geen
1986 Peter Swelsen
1987 Joost de Heer
1988
1989
1990 Dieter van Gortel (?)
1991 Rik van Velzen
1992
1993 Jan Jehae *
1994 Roel Küppers
1995
1996 Jan Jehae
1997 Hans Eikelenberg
1998 Jan Schoenmakers
1999 Leo Holtman
2000 Werner Heunen
2001 Jeroen Huskens
2002 Leo Holtman
2003 Johan Willems
2004 Ernst Witjes
2005 Marcel Karssing
2006 Leon Zeegers
2007 Raymond Vandecaetsbeek
2008 Lou Chappin
2009 Joop Verstappen
2010 Tom Swelsen
2011 Marcel Karssing (?? naar NK)
2012 Peter Hernaamt
2013 Folkert Jansen
2014 Jeroen Huskens
2015 Raymond Vandecaetsbeek (Folkert Jansen naar NK)
2016 Raymond Vandecaetsbeek (Djordy Suijlen naar NK)
2017 Jeroen Huskens
2018 Jeroen Huskens

junioren (vanaf 1974)

1974 Rob Schippers
1975 John van den Borst
1976 Ove Verdel
1977 Theo Schippers
1978 Theo Schippers
1979 Frank Verdel
1980 Frank Verdel
1981 Ronald Tangelder (?)
1982 Eddy Budé
1983 Eddy Budé
1984 Eddy Budé
1985 Eddy Budé
1986 Paul Nitsch
1987 Maarten de Heer
1988
1989
1990 Joost de Heer
1991 Joost de Heer * of Stephen Lenselink
1992
1993 Bram Verhoef *
1994 Rik van Velzen
1995
1996 Rik van Velzen
1997 geen
1998 Erwin Heunen
1999
2000 Erwin Heunen
2001 Rajiv Algoe
2002 Randy Cardozo (asp. naar NK)
2003 Martijn van Gortel
2004 Martijn van Gortel
2005 Martijn van Gortel
2006 geen
2007 geen
2008 geen
2009 Noureddine Ucher
2010 Folkert Jansen
2011 Folkert Jansen
2012 Folkert Jansen
2013 Tom Swelsen
2014 Tom Swelsen
2015 Djordy Suijlen
2016 geen
2017 geen
2018 geen

aspiranten (vanaf 1975?)

1975 Theo Schippers
1976 Frank Verdel
1977 Ronald Tangelder
1978 Ronald Tangelder
1979 Paul Nitsch
1980 Eddy Budé
1981
1982 Paul Nitsch
1983 René Caubo
1984 Bas Damman
1985 Bas Damman
1986 Patrick Carli
1987 Patrick Carli
1988
1989
1990 geen
1991 Rik van Velzen
1992
1993 Rik van Velzen *
1994 geen
1995 Erwin Heunen
1996 Erwin Heunen
1997 Rajiv Algoe
1998 Rajiv Algoe
1999
2000 Semion Vasilkowski
2001 Martijn van Gortel
2002 Martijn van Gortel
2003 Randy Cardozo
2004 Randy Cardozo
2005 geen
2006 geen
2007 Michelle Roumans
2008 Folkert Jansen
2009 Folkert Jansen
2010 Tom Swelsen
2011 Tom Swelsen
2012 Ivar Jansen
2013 Jitse Slump
2014 geen
2015 geen
2016 Darja Koullen
2017 Darja Koullen
2018 geen

pupillen (vanaf 1981?)

1981 René Caubo
1982 René Caubo
1983 Eveline Lemstra
1984 Patrick Carli
1985 Stephen Lensselink
1986 Pieter-Jan Rijken
1987 Rik van Velzen
1988
1989
1990 Rik van Velzen
1991 Pascal Wetzels * of Willem Verhoef jr
1992
1993 Erwin Heunen *
1994
1995 Laura Heunen
1996 Rajiv Algoe
1997 Martijn van Gortel
1998 Semion Wasilkowski
1999
2000 Gaby Heine
2001 Randy Cardozo
2002 Ricardo Engelen
2003 Vera Verheggen
2004 Cas Claessens
2005 Milly Mets
2006 Sylvia Ek
2007 Sylvia Ek
2008 Tom Swelsen
2009 Tom Swelsen
2010 Jitse Slump
2011 Jitse Slump
2012 geen
2013 Darja Koullen
2014 Marijn Jans
2015 geen
2016 geen
2017 geen
2018 geen

welpen

2000 Frans Koelman
2001
2002
2003 geen
2004
2005
2006 Ivar Janssen
2007 Ivar Jansen
2008 Jitse Slump
2009 Jitse Slump
2010 geen
2011 geen
2012 Darja Koullen
2013 Merel Jans
2014 Merel Jans
2015 geen
2016 Melvin Koullen
2017 Melvin Koullen
2018 Willemijn Verhoef

vrouwen

1990 Delia Verhoef *
1991 Delia Verhoef
1992
1993 Delia Verhoef *
1994 Delia Verhoef
1995 Delia Verhoef
1996 Petra van Gortel
1997 geen
1998 Shereena Algoe
1999 Olga Kamychleeva (?)
2000 Olga Kamychleeva
2001 Olga Kamychleeva
2002
2003 geen
2004
2005 Olga Kamychleeva
2006 Olga Kamychleeva
2007 Michelle Roumans
2008 Sarah Rijgersberg
2009 Sylvia Ek
2010 geen
2011 geen
2012 Sandra Laurutiene
2013 Olga Kamychleeva
2014 geen
2015 geen (Olga Kamychleeva naar NK)
2016 Olga Kamychleeva
2017 Olga Kamychleeva
2018 geen

Aantal deelnemers:

1964 23 op 7 maart 1964 bij Eureka
1970 40 op 7 maart 1970 bij Eureka
1971 31 op 17 april 1971 bij Eureka
1972 14 op 1 juli 1972 bij Eureka
1973 41 op 10 maart 1973 bij Eureka
1974 37 op 16 maart 1974 bij Eureka (jeugd: 7 op 16 maart 1974)
1975 33 op 5 april 1975 bij Eureka (jeugd: 7 op 23 maart 1975)
1976 bij Eureka (1e klasse: 12, jeugd: 15)
1977 39 op 5 maart 1977 bij Eureka (jeugd: 47 op 12 maart 1977)
1978 32 op 22 april 1978 bij Eureka (jeugd: 39 op 29 april 1978)
1979 34 bij Eureka (jeugd: 38)
1980 bij Eureka
1981 bij Eureka
1982 43 bij VOS (jeugd: 29)
1983 47 op 5 maart 1983 bij VOS (jeugd: op 19 maart 1983)
1984 50 bij Eureka (jeugd: 20)
1985
1986
1987 jeugd (ja): 16
1988
1989
1990
1991 26 op 20 april 1991 bij
1993 bij Eureka
1994 16 op 14 mei 1994 bij De Kroonschijf
1995 op 29 april 1995
1996 20 op 27 april 1996 bij De Vaste Zet
1997 19 op 3 mei 1997 bij DIOS
1998 32 op 21 maart 1998 bij Donderberg R'mnd (van wie 6 in aparte jeugdgroep)
1999 27 op 20 maart 1999 bij De Vaste Zet
2000 26 op 1 april 2000 bij DIOS
2001 27 op 14 april 2001 bij De Vaste Zet (van wie 8 in aparte jeugdgroep)
2002 21 op 27 april 2002 bij DIOS (onder wie 3 jeugdleden)
2003 26 op 5 april 2003 bij DIOS
2004 21 op 17 april 2004 bij DIOS
2005 30 op 16 april 2005 bij Roermond
2006 38 op 15 april 2006 bij Roermond
2007 34 op 24 maart 2007 bij Roermond (van wie 7 in aparte jeugdgroep)
2008 35 op 19 april 2008 bij Roermond
2009 38 op 28 maart 2009 bij Roermond (jeugd 14 op 25 januari 2009 bij Roermond)
2010 23 op 24 april 2010 bij Roermond (jeugd 7 op 24 april 2010 bij Roermond)
2011 26 op 2 april 2011 bij Roermond (jeugd 7 op 25 maart 2011 bij Eureka)
2012 32 op 31 maart 2012 bij Roermond (welpen 8 op 6 mei 2012 bij Limburgse Damschool)
2013 38 op 13 april 2013 bij Roermond (onder wie 7 jeugdleden)
2014 28 op 10 mei 2014 bij Roermond (onder wie 5 jeugdleden)
2015 32 op 21 maart 2015 bij Roermond (onder wie 2 jeugdleden)
2016 30 op 5 maart 2016 bij De Vaste Zet Geleen (onder wie 4 jeugdleden)
2017 16 op 22 april 2017 bij Roermond
2018 17 op 21 april 2018 bij Roermond

* ontleend aan jaarverslag PLDB 1991, de lijst met deelnemers aan het NK (jaarverslag PLDB 1990 en Damjournaal augustus 1993)

Laatste wijziging: 21 april 2018
19-12-2013: 3040 04-02-2015: 4038 21-03-15: 4186 19-03-16: 5740 25-03-2017: 7230 22-04-2017: 7335; 21-04-2018: 8924;